bilgi@yaseminaydogdu.com.tr

Ahmet Yasevi Cad. Elmalı Sok. No:10/3 Kat:2 Ataşehir / İSTANBUL

Eğitimde hipnozun kullanım alanı oldukça geniştir. Sınav stresi ve sınav heyecanında, öğrencinin ders çalışmak istediği halde çalışamadığı durumlarda, konsantrasyon ve dikkati arttırmada, motivasyon ve disiplinli çalışma konularında hipnoz oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Sınavlar şu anki eğitim sisteminin sonucu olarak öğrenciler üzerinde büyük bir baskı oluşturmakta ve bu baskı da bazı öğrencilerin aşırı strese girmesine, başarı düzeylerinin azalmasına sebep olmaktadır. Öğrenciler sınav öncesinde ve sınav esnasında korku, kaygı ve stres nedeniyle, var olan bilgi ve beceri düzeylerinin çok altında bir performans gösterebilmektedirler.

Öğrenmede kaygının düzeyi çok önemlidir. Ders çalışma ve öğrenmede az kaygılı olmak veya çok kaygılı olmak öğrenmeyi olumsuz etkilerken, belirli bir oranda kaygının varlığı öğrenmeyi olumlu yönde etkiler. Olması gereken kaygı düzeyi ise istendik bir durumdur. Bu durumda öğrencilerin daha başarılı olabilmeleri için ders çalışmalarının yanı sıra sınav stresi, motivasyon elde etme ve motivasyonu sürdürme, düzenli ve sistemli çalışma alışkanlığı kazanma, bellek kapasitesi doğrultusunda öğrenme ve öğrendiklerini zihninde saklama, konsantrasyon, özgüveni güçlendirme ve öğrenme ile ilgili olumsuz şartlanmaları ortadan kaldırma gibi sorunlarının da çözümlenmesi gerekmektedir. Eğer bireyler bu konuda uygun zihinsel performansa ulaşırlarsa sınav öncesi daha rahat bir biçimde ders çalışabilir ve sınav esnasında da kendi psikolojilerini denetleyerek gösterebilecekleri en iyi performansı ortaya koyabilirler.

Korku, kaygı ve stres belli bir düzeyin üzerine çıktığında bireyler iyi bir zihinsel performans sergileyemez. İşte bu temelden hareketle eğer öğrenciler sınav öncesinde iyi bir performans göstererek ders çalışırlarsa sınav sırasında rahat, huzurlu ve sakin bir durumda kalabilmeyi öğrenirlerse var olan potansiyellerini çok daha verimli kullanacakları için daha başarılı olacaklardır. Sınav başarısının ve okul başarısının arttırılmasına yönelik olarak uygulanan hipnoz ve hipnoterapi ile olumlu değişme ve iyileşmeler oluşmaktadır.

HEMEN ONLİNE RANDEVU TALEP EDİN

İster tek form ile randevunuzu planlayın, ister fiyat alın, isterseniz de sorularınızı sorun