bilgi@yaseminaydogdu.com.tr

Ahmet Yasevi Cad. Elmalı Sok. No:10/3 Kat:2 Ataşehir / İSTANBUL

Yaşamınızdaki bir çok korku son derece yersizdir çünkü daima bir olaydan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kaynak bulunup keşfedilip çözüm bulunmalıdır. Hipnoterapi, fobileri ve korkuları aşmamız konusunda başarılı bir yöntemdir.

Korku insanın tabii duygularından biridir. Bir doğal afet ya da vahşi bir hayvandan doğal olarak korkarız. Bu aslında kendimizi emniyete almamızı sağlayan bir reaksiyondur.

Sorun korku duygusunun mantık dışında kendini oluşturmasıdır ki, bu duruma fobi diyoruz. Fobi, olaylar ya da bazı nesneler karşısında anlamsız ve istemsiz bir korkuyu bazen o olay ve nesnelere karşı tahammül edememe halini içerir. Eğer kişinin korkuları günlük hayatını kısıtlar hale gelmişse bu durum korkunun fobiye dönüşmüş olduğunu gösterir. İnsanlar fobi nesnesi ya da durumuyla karşılaştıklarında fizyolojik sıkıntılar çekerler.

Fobilerde genetik geçme durumunu dışarıda tutarsak, genelde çocukluk ve ergenlik döneminde oluşur. Bu dönemde kişiyi korku ve paniğe sevk eden bir olay, bir stres kaynağı kişide fobiye yol açabilir. Aileden ve çevreden öğrenme yoluyla da fobi oluşabilir.

Bireyler fobilerini onlardan kaçınarak geçiştirebilirler fakat bu tutum fobinin kişide daha çok yerleşmesine neden olur. Hipnoz bilinçaltı yöntemidir. Fobilere karşı kişideki değişim, hipnozla bilinçaltı düzeyde kendini oluşturur.

HATIRLANDIĞI ZAMAN RAHATSIZ OLUNAN KİŞİYE YA DA OLAYA KARŞI DUYARSIZLAŞTIRMA

Unutulmak istenen bir olay ya da bir kişi, bireyin bilinçaltında etkisiz hale getirilir. Birey terapi sonrasında olayı ya da kişiyi hatırlasa bile herhangi bir duygu hissetmez, duyarsızlaşır.

HEMEN ONLİNE RANDEVU TALEP EDİN

İster tek form ile randevunuzu planlayın, ister fiyat alın, isterseniz de sorularınızı sorun